Miło nam poinformować, że wyposażenie naszej poradni poszerzyło się o zestaw do elektrostymulacji stosowanej w logopedii. Narzędzie to może być wykorzystywane w usprawnianiu procesu terapeutycznego w różnych dysfunkcjach (po operacji rozszczepu wargi i podniebienia, przy zaburzeniach napięcia mięśniowego, ślinieniu, dyslalii obwodowej, rynolalii, afazji motorycznej, dyzartrii, dysfagii itd.). Zabieg pobudza do pracy włókna mięśniowe, wskutek czego następuje wzmocnienie siły, przyrost masy oraz objętości mięśni. Neurologopedzi zatrudnieni w poradni przeszli specjalistyczne szkolenie uprawniające do stosowania elektrostymulacji w terapii.

tens