Lektor

logo ppp

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna dla Powiatu Przemyskiego
DOSTRZEC - ZROZUMIEĆ-POMÓC
spPrzemysl Logo

Szanowni Państwo

Dyrektorzy Szkół Powiatu Przemyskiego

Zwracamy się do Państwa z propozycją wzięcia udziału w projekcie z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego wśród uczniów. Wszyscy wiemy jak doświadczane przez nas trudności, okres pandemii i związanej z nią izolacji miał niekorzystny wpływ na dzieci i młodzież. Chcemy zachęcić Was do przeprowadzenia w Waszych szkołach warsztatów na temat dbania o zdrowie psychiczne. Zależy nam by uczniowie mieli świadomość jak ważne jest wyrażanie własnych emocji i potrzeb oraz budowanie pozytywnych relacji z innymi, w zachowaniu dobrostanu psychicznego. Dodatkowo zależy nam na upowszechnianiu idei korzystania z pomocy psychologicznej.

W związku z powyższym zachęcamy do wzięcia udziału w naszym projekcie poprzez przeprowadzenie w Waszych szkołach warsztatów z uczniami na temat dbania o zdrowie psychiczne, inspirację może stanowić załączony przez nas scenariusz. Drugim elementem udziału w projekcie jest podzielenie się w Waszych mediach społecznościowych, np. na Facebooku szkoły, zdjęciem nawiązującym do tematu przewodniego warsztatów, tj. dbania
o zdrowie psychiczne  i podpisanie go hasztagiem #dbamozdrowiepsychiczne. Zdjęcia może przedstawiać plakat stworzony przez uczniów podczas warsztatów lub w inny sposób nawiązywać do tematyki projektu. Zależy nam by rozpowszechniać ideę dbania o zdrowie psychiczne oraz korzystania z pomocy psychologicznej, ponieważ w dalszym ciągu dostrzegamy, że jest to obszar w zakresie którego świadomość społeczna jest niewystarczająca, a konieczność korzystania z pomocy psychologicznej bywa powodem stygmatyzacji.

Będzie nam niezmiernie miło jeżeli weźmiecie Państwo udział w proponowanym przez nas projekcie profilaktycznym, a efekty Waszych działań będziemy mogli śledzić na Waszych mediach społecznościowych. Wierzymy, że przyczyni się to do zachowania dobrostanu psychicznego uczniów Waszej szkoły oraz pozwoli promować ideę dbania o zdrowie psychiczne u innych. Zdjęć prac wykonanych przez uczniów wraz zgodą na ich udostępnianie prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

zgoda_na_publikację_zdjęć.pdf

scenariusz_zajęć.pdf

Edytuj
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Powiatu Przemyskiego
Jesteśmy dla Was
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Powiatu Przemyskiego udziela pomocy psychologicznej, pedagogicznej oraz logopedycznej dzieciom, młodzieży, ich rodzicom, opiekunom prawnym oraz nauczycielom z placówek oświatowo-wychowawczych na terenie Powiatu Przemyskiego.

Wszystkie działania podejmowane wobec dziecka odbywają się na wniosek lub za zgodą rodziców, opiekunów prawnych. Zapewniamy atmosferę bezpieczeństwa i dyskrecji. Korzystanie z usług poradni jest dobrowolne i bezpłatne.